Co je vlastně bolest na duši?

20. prosince 2010 v 23:38 |  Jak to vidím já....
Už dlouho jsem chtěla napsat článek na téma týdne. Zatím se mi nikdy nezamlouvalo. Ale, když jsem se zkoušela zamyslet nad tímto tématem zabloudila jsem k otázce, co je to vlastně bolest na duši, vnímáme jí všichni stejně? Co je pro mě ta opravdová bolest na duši?

Seděla jsem v parku a sledovala dění okolo. Občas takhle sedávám, abych si pořádně utřídila myšlenky. Ale o tom někdy jindy. Uviděla jsem dvě osoby, které byli v poslední době a v dřívější době pro mě velice důležité. Viděla jsem "svojí první lásku" (jestli se to tak dá nazvat) a mojí spolužačku se kterou sedím na většinu předmětů. S tím klukem už dávno nejsem a jsme jenom kamarádi. Se spolužačkou jsme si hodně blízké. Když jsem je uviděla, jak spolu jdou a rozhodně ne jako kamarádi, zamrazilo mě. Nevím jak ten pocit popsat, nachvíli jsem ztuhla jako kdyby mě někdo polil studenou vodou. Proč vlastně? Jsou to jenom moji kamarádi...

Moje první láska byla velice komplikovaná, tenkrát jsem byla celkem malá a nedokázala jsem poznat, jestli je to doopravdy láska. Když se zpětně ohlížím, určitě jo. Nedokázala jsem myslet na nikoho jiného, vrcholem mého dne bylo, když jsem ho potkala cestou domů, nebo když jsme vedli hodinové rozhovory po icq. Pak jsme se tak nějak dali dohromady. Ale jenom na chvíli, nějak to tenkrát nešlo kvůli okolí. Přestávali jsme se vídat a přestávali jsme si psát. Ale pořád jsem byla nesmírně žárlivá. Nesnesla jsem pomyšlení na jinou holku v jeho společnosti. A postupně jsme se oddalovali. Ten pocit, ta "žárlivost" zmizela asi po třech mesících. Musím říct, že když jsem si to uvědomila, oddechla jsem si. Bylo to složité období. Byla jsem ráda, že už je to za náma.

Ale ten určitý pocit nevymizel. Už mi sice dávno v jeho přítomnosti nelítají motýlci v břiše, ale vždycky pro mě byl něčím, nebo spíš někým jiným. A zmizela ta bolest na duši, když jsem si myslela že ho nazajímám. Celkově jsem byla uvolněnější.
Ta zmiňovaná kamarádka nikdy nevěděla, jak to mezi náma bylo. Nevím čím to je, ale i po těch dvou letech mě zabolelo to když jsem ho viděla s ní. Kdyby to byl kdokoliv jinej. Ale zrovna ona?

Už na něj dávno nemyslím, mám kluka a s tím nám to jde skvěle. Ale ta bolest na duši asi nezmizí. Byl až moc dlouho důležitou součástí mého života. Trochu mě mrzí že se to asi nikdy nedozví.

Tohle je pro mě ta pravá bolest na duši. A mám takový neblahý pocit, že zůstane ještě dlouho. Pro někoho to může být zkažená důležitá zkouška, pro někoho špatný vztah s rodiči atd...Myslím, že ale každý má takový druh bolesti na duši, který prostě přetrvává. A u spousty lidí je to láska. A pravá láska, která nevyjde je prostě pozdější bolest na srdci, bolest na duši....Možná mám ten pocit kvůli tomu, že se ta láska, která byla oboustraná nenaplnila. Kvůli okolí. Takovou chybu už neudělám. Vím, že by to skončilo takhle, ale už to nechci znovu zažít. Příště si nenechám příležitost ujít....


Máte podobné zkušenosti? Prožívíte podobnou situaci? Napiště do komentů ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mary Mary | Web | 21. prosince 2010 v 0:02 | Reagovat

pěkný článek

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 21. prosince 2010 v 19:55 | Reagovat

Hezky napsáno. Bolest na duši je asi ještě horší než bolest fyzická...Protože hlava tě po pár hodinách bolet přestane. Ale duše možná nikdy. A nebo až za několik let...:-( Já mám taky pár bolístek a upřímně se s jednou z nich musím potýkat denodeně...A není to žádná slast. Jinak ti děkuju za chválu mé tvorby:-)

3 Drow Drow | Web | 21. prosince 2010 v 20:39 | Reagovat

[2]: opravdu není za co děkovat, mam pocit, že když si si tím dává někdo takovou práci a navíc jsou ty povídky fakticky hezký, že by bylo od nás všech hnusný nezanechat alespoň jeden koment...taky mam bolístky, ale postupně se mi celkem daří na to všechno nějak zapomenout...doufam

4 Lizz Lizz | Web | 5. února 2011 v 11:45 | Reagovat

Bolest na duši. Každý má nějakou a kdo tvrdí, že ne, tak je na tom kolikrát nejhůř a nechce o tom mluvit.
Svým způsobem by se dalo říct, že podobnou situaci prožívám.
Podobnou, ale zároveň jinou. xD
No, to je jedno. To tady zrovna rozmazávat nebudu. Radši.

Mimochodem, nedá mi to, ale ta přezdívka... Nemá to náhodou souvislost knížkama o Drizztu Do´Urdenovi? xD :D

5 Drow Drow | Web | 5. února 2011 v 12:03 | Reagovat

[4]:No, musím se přiznat, že o těch knížkách jsem slyšela, ale teprve se je chystám přečíst, takže ta souvislost tam není :D...ale je stejně zajímavý, jaký náhody někdy můžou vzniknout :D

6 Lizz Lizz | Web | 5. února 2011 v 13:14 | Reagovat

[5]: To každopádně... xD Náhody jsou opravdu veselé (některé:D) No v tom případě je můžu jenom doporučit... xD O:-) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama